حقیقتاً بین 150 وبلاگی که دنبال می کنم و می خونم دو نفر هستند که وجودشون برای من حیاتیه(سعید یگانه؛ و محمد غلامی) سبک نوشتن و نثرشان و شیوایی بیان شان ونکته های دلاویزی که در نگارششان می بینی و لذتی که از خوندن اونا می بری غیر قابل وصفه؛ نوشته هایی که هم توش طنزه و هم کنایه و  هم زیبایی و ایضاً  چیزایی برای یاد گرفتن چه کسب و کار چه درس زندگی (سعید یگانه رو بیشتر می شناسم تا اقای غلامی رو )

این نکته ها رو از پست (پزشک یا عطار ) سعید یگانه جدا کردم البته پیشنهاد می کنم نوشته اصلی رو بخونین چون یکم بیشتره

از اینجا کلیک کنید

پزشک یا عطار


این نوشته درباره ی -----مدح یا تمجید، و یا  سرزنش ، مذمت-- روش های درمان صنف پزشک یا عطار  یا به اصطلاح؛ پیران خاندان ما که خود را همه چیز دان می دانند و توهم خود علامه پنداری ان ها را گرفته است. می باشد. وحتی بی خردی و بی منطقی های ما از ..علم پزشکی و یا ......

 خلاصه هم تحسین میکنه و هم عیب جویی

یه نکته خوب هم از  فصد (رگ اکحل)(عروق قابل فصد در بدن)(خیلی از نوشته های دیگه که ابی کردم لینک نداره فقط این وبالایی داره ؛معذرت) دست راستش می گه که خیلی برای من اموزنده بود وهم این مورد رو تو یکی از دوستان دیدم.

ای تو روح او دکتر مادر بووووووووووووق مرده ی بی سواد، کروکودیل،زشت، بی همه چیز بووووووووووووق

که پرستار بووووووووقش منو به f   داد.منظورم (منظورم به فناست به قول اقای یگانه نه اون چیزی که در ذهن شماست) با اون امپول زدنش خوب تصمیم گرفتم از این به بعد پیش هیچ زنی نرم برای این کار اخه ای زنیکه ......شما  جای دیگه مبارک رو بردی به f  (تاکید می کنم فنا ذهنتون منحرف نشه) دادی میای عقده تو روی من خالی میکنی مجسمه بلاهت

داشتم مثل پنگوهن یه ده دقیقه رو تو خیابون راه می رفتم کودن

ای همراهان و خوانندگان به جای امپول به دست زنی بی عقل مکمل هم راه دومه 

میریم سراغ پست خوب ونکته های خوب من و اقای یگانه عزیز

اگه همچنان با شنیدن کلمۀ آهن در گیاه اسفناج فکر می کنیم که باید کمبود آهن بدن رو از گیاه اسفناج تامین کنیم (ساده سازی مفاهیم) اما از اونطرف بد نیست بدونیم که میزان آهن موجود در یک عدد قرص فروس سولفات برابر با 300 کیلوگرم اسفناجه! با این تفاوت که مقدار ناچیز آهن موجود در اسفناج نه درد دنیامون میخوره و نه آخرت. چون قابلیت جذب در بدن انسان رو نداره. مضافاً اینکه مقدار بالای اگزالات موجود در اسفناج میزنه دهن کلیه هامونم سرویس میکنه.

 

همه می دونیم که گیاه شوید برای کم کردن چربی خون مفیده اما دلیل نمیشه که برای این کار بریم روزی 3 کیلو شوید بخوریم! شرکت های مختلف داروسازی کارمونو راحت کردن. مثل ایران داروک که با ساخت قرص آنتوم به خوبی در این زمینه پیشتازه.

 

 

قرنهاست که خواص گیاه شیرین بیان برای التهاب و تسکین زخم معده اثبات شده. اما همین گیاه دارای ماده ای خطرناک به اسم گلیسیریزین می باشد که می تونه باعث بالارفتن فشار خون بشه و خطرناکه. اما خوشبختانه ما می تونیم از قرص های د-رگلیس که عصاره خالص شیرین بیان هست (که ماده مضر گلیسیریزین رو در کارخونه ازش جدا کردن) استفاده کنیم.

قیمتش یه صد تایی دیروز از خطاری سوال کردم 5000 تومن بود.

 

کنگر فرنگی خیلی خوبه. کلّی خاصیت داره. مخصوصاً برای پاکسازی کبد. حالااز کجا پیدا کنیم؟! اصلاً مگه میشه خوردش؟ برای این منظور می تونیم به راحتی از قرص آترومُد (داروخونه ها به اشتباه، آترومِد تلفظش میکنن) استفاده کرده و از فواید بی نظیرش بهره مند بشیم.

 

 

اگه سرما خوردیم (البته از نوع ویروسی) و یه مشت علوفه جوشوندیم و تناول کردیم و عنبرنسارا (مدفوع الاغ یا دقیق تر عرض کنم: ماچه الاغ) دود کردیم و خوب شدیم یادمون باشه که اگه این کارها رو هم نمیکردیم بازهم بعد از چند روز خوب میشدیم! و این موضوع هیچ ربطی به معجزۀ پشکل الاغ نداره!

البته شاید اگه چیزی به نام سفیکسیم و آموکسی کلاو کشف نمیشد، بنده هم برای درمان عفونت سینوس ها مجبور بودم همزمان با نوشتن این پست در حال استنشاق بخور کاج و پشگل ماچه الاغ (عنبر نسارا) باشم!


یه نکته کوچولو در مورد گیاهان دارویی بگم و بعد برم سراغ بقیه داستان:

نیازی به جنگ و دعوا نیست. همه دنیا به این نتیجه رسیدن که گیاهان دارویی، برای بدن انسان مفید هستن و در بعضی موارد هم نتایج فوق العاده ای گرفته شده.

 

اما لازم نیست برای اینکه از فواید آویشن بهره مند بشیم حتماً یک مشت آویشن بریزیم و دم کنیم. می تونیم از سافت ژل های گاسترولیت استفاده کنیم که شرکت باریج اسانس زحمت تهیه اونا رو کشیده.

 

اگه سرفه می کنیم و نیاز به داروی گیاهی خلط آور داریم، می تونیم به جای دم کردن چند مشت گیاه مختلف مثل ختمی و رازیانه و مرزه و امثالهم، عصاره خالصشون رو مصرف کنیم که تحت عنوان شربت تیمیان توسط شرکت داروسازی مینا تهیه شده و در این موارد بهتر از اکسپکتورانت عمل میکنه.

و اما کمبود ویتامین من(پرسپولیسی ام)

خود من هم دچار کمبود ویتامین د هستم  که چند روز پیش بعد از رفتن پیش دکتر و چکاپ کامل

قرص ویتامین د 3 با  دوز بالای (اخرین دوز)50000 برام تجویز کرد. البته دوزه های پایینی هم داره ) از شرکت زهراوی

600 واحد برای کودکان و بزرگسالان زیر 70 سال

- 800 واحد برای بزرگسالان کمتر از 70 سال

- 400 واحد برای نوزادان)

این قرص ها رو بدن نسخه پزشک هم میتونید تهیه کنید.

 در کنار (مکمل و قرص دی کلسیم )یعنی همراه با کلسیم غنی شده از( شرکت داروی سازی مینا )البته همه ما ایرانی ها  کمیود این ویتامین رو داریم برای همونه که تلویزیون هی زررت زررت داره تبلیغ می کنه که ای مردم ویتامین دی مصرف کنین وروغنشو تبلیغ می کنه

نور خورشید،

ماهی های چرب: سالمون

جگر گاو

و چند تا کوفت و زهر مار دیگه حاوی این ویتامینه

 خوب به جای این که برین 5 کیلو جگر گاو بخورین به جاش برین یه دونه از اون قرصای شرکت زهراوری دی 3 بخورید.

تو پست انتخاب غذا هم یه اشاره ای به ویتامین ها کردم در ویرگول و اینجا میتونید بخونید

تاثیر انتخاب غذا بر روی گرمایش جهانی و تاثیر مصرف لبنیات (گوشت مایع)بر سلامت کودکان ما